Gastroskopia bezstresowa (przeznosowa)
?????????? ? ??????????

Od czerwca 2010 roku wykonujemy gastroskopię metodą przeznosową ("gastroskopia bezstresowa"). Gastroskopia przez nos jest innowacyjnym badaniem w naszym regionie. Jako pierwsi wprowadziliśmy je na terenie województwa podlaskiego.  Badanie jest znacznie lepiej tolerowane przez pacjenta, nie wywołuje odruchów wymiotnych. Pacjent może rozmawiać w trakcie gastroskopii. Gastroskopię przeznosową wykonujemy innowacyjnym supercienkim aparatem Olympus GIF-XP180N o średnicy 2-krotnie mniejszej od stosowanych dotychczas gastroskopów (5,5 mm). Firma Olympus jest niekwestionowanym liderem w produkcji sprzętu do badań endoskopowych.

Wideo Gastroskop GIF-XP180N
video-gastroskop

Do głównych innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w konstrukcji endoskopu zalicza się:
  • możliwość wykonania badania metodą przeznosową (gastroskopia ?bezstresowa?)
  • pomimo tak małej średnicy możliwe jest pobieranie wycinków do badania histopatologicznego oraz na test Helicobacter pylori
  • możliwość obrazowania w wąskim paśmie światła tzw. Funkcja NBI (Narrow Band Imaging)
Obrazowanie w wąskim paśmie światła pozwala uwidocznić ukrytą strukturę powierzchni śluzówki i powierzchniowe naczynia włosowate.
Obrazowanie w wąskim paśmie światła (NBI) wykorzystuje różnice we właściwościach pochłaniania światła przez krew i tkanki otaczające naczynie krwionośne, co ułatwia obrazowanie naczyń włosowatych, które kontrastują z otaczającą je błoną śluzową. Kontrast ten może również podkreślić strukturę. 
Funkcja ta ma niebagatelne znaczenie w diagnozowaniu i wczesnym wykrywaniu  niewielkich zmian lub zmian słabo widocznych. Skutkuje wykryciem ewentualnych zmian np. nowotworu we wczesnym stadium co znacznie polepsza rokowania dotyczące leczenia.
  • wąska średnica wziernika
Pomimo 2 mm kanału roboczego średnica wziernika endoskopu pozostaje wąska i wynosi 5,5mm wyróżniając  się na tle innych  rozwiązań na rynku. Mniejsza średnica endoskopu przekłada się na łatwość wprowadzania i manewrowania endoskopu, a co za tym idzie, pozwala przeprowadzić badanie bez dużych obciążeń pacjenta. Ponadto mniejsza średnica pozwala endoskop wprowadzić głębiej co w bezpośredni sposób przekłada się na skuteczność badania i wyniki leczenia.
  • głębia ostrości od 3 do 100mm
Głębia ostrości od  3 mm pozwala na uzyskanie ostrego obrazu przy  przybliżeniu endoskopu  do  śluzówki  na 3 mm  i rozpoznawanie   najmniejszych zmian w  strukturze   badanej tkanki przyczyniając się do prawidłowości rozpoznania.
TRANSLATE
Gastroskopia bezstresowa (przeznosowa)
Gastroskopia bezstresowa (przeznosowa)
 
            

Wyszukiwarka

                          
Вы находитесь здесь  : ??????? Endoskopia XXI wieku

facebook

rejestracja-wiejska1


sticky-bg
Nasz adres
NZOZ Gastromed
15-351 Białystok
ul. Wiejska 81, III piętro